Jaki cel ma przeprowadzanie szkoleń CO2?
Instalacje CO2 są nowoczesną technologią wykorzystującą naturalny czynnik chłodniczy, który stopniowo wypiera freon z użycia. Zastosowanie CO2 pozwala na uzyskanie instalacji o wysokiej wydajności. Stosując CO2, możemy uzyskiwać niskie temperatury zamrażania. CO2 uznawany jest za czynnik proekologiczny. Unia Europejska dąży do całkowitego wyeliminowania freonu w związku z tym CO2, może stać się najpopularniejszym czynnikiem chłodniczym. A czy żeby pracować przy instalacjach CO2, należy odbyć szkolenia?
Szkolenia CO2
Regulacje prawne, które ograniczają stosowanie freonu, jednocześnie powodują, że CO2 zaczyna być intensywnie wykorzystywane w chłodnictwie komercyjnym. W pompach ciepła, urządzeniach i innych instalacjach dla przemysłu. CO2 jest stosowany w wielu różnego typu instalacjach i widzimy, że może to być przyszłość chłodnictwa. Celem szkoleń z CO2 jest zdobycie szczegółowej wiedzy teoretycznej z zakresu właściwości termodynamicznych, specyfiki dwutlenku węgla jako czynnika chłodniczego. Podczas szkolenia poznaje się parametry pracy, budowy i funkcjonowania urządzeń. Również pojawiają się elementy praktyczne pokazujące jak serwisować instalacje, jak wykonać szczegółową diagnostykę oraz jak dokonać naprawy.
Tryb szkolenia i zakres
Zazwyczaj szkolenie składa się z części teoretycznej, dyskusji oraz ćwiczeń praktycznych. Uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i środków ostrożności dla CO2, podstaw chłodnictwa, budowy i zasad działania różnych typów urządzeń. Poznają parametry pracy rzeczywistej instalacji na CO2. Podczas części praktycznej uczestnicy instalują i uruchamiają urządzenia i instalacje CO2, uczą się obsługi technicznej, serwisowania i diagnostyki. A wszystko po to, aby prowadzone prace były bezpieczne, projektowane instalacje spełniały normy, a uczestnicy pozyskali praktyczne umiejętności obsługi układów na CO2.